توجه : تمامی مطالب این سایت از سایت های دیگر جمع آوری شده است. در صورت مشاهده مطالب مغایر قوانین جمهوری اسلامی ایران یا عدم رضایت مدیر سایت مطالب کپی شده توسط ایدی موجود در بخش تماس با ما بالای سایت یا ساماندهی به ما اطلاع داده تا مطلب و سایت شما کاملا از لیست و سایت حذف شود. به امید ظهور مهدی (ع).

  گرفتن شماره شبا بانک صادرات

  1 بازدید

  گرفتن شماره شبا بانک صادرات را از سایت اسک 98 دریافت کنید.

  شماره شبا بانک صادرات

  شماره شبا بانک صادرات

  دریافت شبا بانک صادرات با شماره حساب و شماره کارت

  در «رده» می‌توانید با وارد کردن شماره کارت بانک صادرات، شماره شبا دریافت کنید
  برای استفاده از این امکان و همچنین اطمینان از نام صاحب حساب و فعال بودن حساب، عضو «رده» شوید

  شناسه شبا بانک صادرات

  با داشتن شماره شبا بانک صادرات از طریق سامانه «پایا» امکان جابه‌جایی ۱۵ میلیون به وجود آمده و با استفاده از سامانه «ساتنا» می‌توان تا سقف ۵۰ میلیون تومان در هر روز به هر حسابی در هر بانکی حواله کرد.

  شما می‌توانید شماره شبا هر یک از حساب‌های خود در بانک صادرات را به راحتی به دست آورید؛ البته با داشتن شماره حساب. چه بسیار پیش می‌آید که فرد تنها کارت بانکی خود را در دست دارد که بر روی آن نه اثری از شماره حساب است، نه اثری از شماره شبا. حال آنکه با هرچه کارآمدتر شدن این شماره نیاز مبرم به آن نیز روزبه‌‌روز افزایش پیدا می‌کند.

  شبا در این سال‌ها این اطمینان را به وجود آورده که امکان رخ دادن اشتباه وجود ندارد. شماره شبا بانک صادرات نیز همین ویژگی را دارد و همچون شماره شبا سایر بانک‌های کشور شماره‌ای است منحصر به همان حساب که علاوه بر تراکنش‌ها و حواله‌های الکترونیکی داخلی، امکان نقل و انتقالات بین‌المللی را هم فراهم‌ کرده که مزیتی بسیار کارآمد است.

  ساختار شبا بانک صادرات

  درباره ماهیت این کد و چگونگی به وجود آمدنش در «رده» به تفصیل نوشته‌ایم اما این شناسه ۲۶ کاراکتری که از کنار هم نشستن بخش‌هایی متفاوت ساخته‌شده برای بانک صادرات به این صورت است که بعد از تنها کاراکترهای غیرعددی در این شماره یا همان شناسه بین‌المللی هر کشور  -برای ایران IR- دو رقم «بازبینی درستی ساختار» می‌آید که برای رسیدن به بالاترین سطح اطمینان از دریافت و ارسال کامل و بدون نقص یا تحریف شبا، الزامی است. بعد 020 را داریم که شناسه اختصاصی بانک صادرات است. البته شماره شناسه‌ بیشتر بانک‌های ایرانی دو رقمی‌ ست و برای رسیدن به میزان استاندارد جهانی سیزده ششصد و شانزده ( ISO 13 616 ) یا همان مبنای سازش شماره شبا بوده که یک صفر به ابتدای آن افزوده شده و در ادامه نیز با استفاده از همان شماره حساب فرد است که شماره‌ شبا صادرات کامل می‌شود.

  محاسبه شماره شبا بانک ها

  محاسبه شبا بانک صادرات با شماره کارت

  از آنجا که یک کارت بانکی قابلیت دارد تا به حساب‌های مختلف درون بانکی متصل شود و به‌‌طور معمول یک کارت، مختص یک حساب نیست سامانه‌های پردازشگر بانک‌ها قابلیت نوشتن برنامه‌ای برای محاسبه شماره شبا بر اساس شماره کارت را پیدا‌ نخواهند کرد. بنابر این چنانچه به شماره حساب صادرات خود دسترسی ندارید می‌بایست نخست از طریق سامانه‌ تلفن گویای بانک صادرات (تماس با ۰۹۶۰۲) شماره حساب خود را دریافت کرده و سپس با وارد کردن شماره حسابتان در کادر بالا، شماره شبا خود را به دست آورید. ولی «رده» توانسته این امکان را به دست آورد که با وارد کردن شماره کارت بانک صادرات، شماره شبا را ارائه دهد. برای استفاده از این امکان و همچنین اطمینان از نام صاحب حساب و فعال بودن حساب، عضو «رده» شوید.

  منبع مطلب : www.rade.ir

  مدیر محترم سایت www.rade.ir لطفا اعلامیه سیاه بالای سایت را مطالعه کنید.

  شماره شبا بانک توسعه صادرات

  شماره شبا بانک توسعه صادرات

  محاسبه و دریافت شماره شبا بانک توسعه صادرات با شماره حساب

  شناسه شبا بانک توسعه صادرات

  شناسه حساب بانکی ایران شماره‌ای بسیار کارآمد و کدی به‌روز است که معمول آن را به شکل مختصر شده‌اش یعنی شبا می‌شناسیم. شناسه‌ای بین‌المللی با ۲۴ رقم که هر حساب بانکی را به صورتی کاملاً منحصر در تمام نظام بانکی ایران و جهان مشخص می‌کند. این درحالی است که بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران با راه‌اندازی سامانه تسویه ناخالص آنی و سامانه پایاپای الکترونیک که آن‌ها را به اختصار ساتنا و پایا می‌خوانیم این امکان را به وجود آورده است تا با کمک این شماره خاص بتوان از هر حسابی در هر بانکی مبالغ چشمگیری را به هر حسابی در هر بانک دیگری انتقال داد، به همان سادگی و راحتی‌ای که مبلغی را نقداً دریافت کرده، یا آن را به حسابی در همان بانک واریز می‌کنیم؛ یا حتی راحت‌تر و سریع‌تر از آن و امن‌تر و بی‌دردسرتر.

  عملیاتی شدن این شکل از نقل‌وانتقال‌های الکترونیکی دگرگونی‌ای بزرگ را در نظام بانکی کشور به وجود آورده و پیامدهای سازنده‌ای داشته است. پس در ادامه همین روند و به‌منظور هر چه سریع‌تر شدن واریزها، بانک مرکزی در خردادماه سال 88 ساختار یک شناسه منحصربه‌فرد را برای هر حساب بانکی اعلام کرد.

  این شناسه حساب  در تمام نظام بانکی ایران مشخص و یکتاست و به‌عنوان شماره‌ای استاندارد در کنار هر حسابی قرار می‌گیرد؛ فارغ از اینکه نوع آن حساب چیست یا کی و کجا و چگونه بوده که آن حساب افتتاح شده است. اما از آنجا که هر دو سامانهٔ حواله الکترونیکی کشور یعنی ساتنا و پایا بر اساس شماره شبا است که فعالیت می‌کنند، امروز دانستن شماره شبای حساب‌هایتان در بانک توسعه صادرات یا دیگر حساب‌هایتان در هر بانکی برای انجام حواله بین بانک‌ها دیگر یک ضرورت است.

  درباره شماره شبا

  شماره شبا بانک توسعه صادرات همانند سایر شماره شباهای سایر بانک‌ها تمام اطلاعات یک شماره حساب معمولی را در خود دارد. پس با دانستن شبا مهر اقتصاد می‌توانید وجه را به آن منتقل کرده یا از طریق آن پول دریافت کنید، بدون این‌که نگرانی‌ای درباره سایر جزئیات حساب داشته باشید. همچنین برای حواله‌هایی که از شبا در آن‌ها استفاده می‌شود نیازی نیست تا اطلاعاتی درباره حساب داشته باشید، اطلاعاتی همچون نام یا کد بانک و شعبه آن، شماره حساب، نوع حساب و… تمامی این داده‌ها به نحوی در ساختار شبا وجود دارند.

  سازوکاری که در ساختار شبا نهادینه‌شده امکان خطای مشتری و متصدی بانک در ورود اطلاعات حساب و ارسال وجه به دیگر حساب‌ها را تا حد بسیار زیادی کاهش می‌دهد.

  دریافت شماره شبا بانک‌ها با شماره کارت و شماره حساب

  نحوه دریافت شماره شبا بانک توسعه صادرات

  مطابق با دستورالعمل بانک مرکزی تمامی بانک‌ها مکلف‌اند شماره شبای تمامی حساب‌های مشتریانشان را محاسبه کرده و در اختیار آن‌ها قرار دهند. پس به سادگی با وارد کردن شماره حساب‌تان در کادری که همین بالا مشاهده می‌کنید، شماره شبا بگیرید و در صورتی که می‌خواهید از صحت جابه‌جایی مطمئن شوید، عضو رده شوید.

  محاسبه شماره شبا بانک توسعه صادرات با شماره کارت

  اگر می‌خواهید از طریق شماره کارت به شماره شبا برسید یا به فکر تبدیل شماره کارت توسعه صادرات خود به شماره شبا هستید باید گفت که متاسفانه بانک توسعه صادرات این امکان را فراهم نکرده تا همچون باقی بانک‌ها بتوانید در رده با وارد کردن شماره کارت شبا بگیرید. ولی می‌توانید همچون دیگر بانک‌ها ابتدا بر اساس شماره کارت توسعه صادرات خود شماره‌حسابتان را به دست آورید و بعد همان‌طوری عمل کنید که پیش‌تر توضیح داده شد. این روند نیز چندین و چندراه وجود خواهد داشت: ازجمله مراجعه حضوری به هر یک از شعبه‌ها و برقراری تماس تلفنی، همچنین با گرفتن موجودی حساب خود از یکی از دستگاه‌های خودپرداز بانک توسعه صادرات می‌توانید به شماره حساب خود دسترسی پیدا کنید.

  منبع مطلب : www.rade.ir

  مدیر محترم سایت www.rade.ir لطفا اعلامیه سیاه بالای سایت را مطالعه کنید.

  جواب کاربران در نظرات پایین سایت

  مهدی : نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  مهدی 2 سال قبل
  0

  نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  برای ارسال نظر کلیک کنید