توجه : تمامی مطالب این سایت از سایت های دیگر جمع آوری شده است. در صورت مشاهده مطالب مغایر قوانین جمهوری اسلامی ایران یا عدم رضایت مدیر سایت مطالب کپی شده توسط ایدی موجود در بخش تماس با ما بالای سایت یا ساماندهی به ما اطلاع داده تا مطلب و سایت شما کاملا از لیست و سایت حذف شود. به امید ظهور مهدی (ع).

  گزارش کاشت لوبیا علوم سوم دبستان

  1 بازدید

  گزارش کاشت لوبیا علوم سوم دبستان را از سایت اسک 98 دریافت کنید.

  مجموعه مدارس دخترانه و پسرانه سرای دانش | جزئیات خبر

  مجموعه مدارس دخترانه و پسرانه سرای دانش | جزئیات خبر

  در کتاب علوم تجربی پایه سوم دبستان، فصل بکاریم و ببینیم ، آزمایشی با عنوان کاشت لوبیا وجود دارد. دانش آموزان پایه سوم یمینی شریف به همراه دبیر محترم سرکار خانم الناز رضائی و پشتیبان گرامی سرکار خانم زینب طلائی به حیاط مدرسه رفتند و این آزمایش را با همکاری یکدیگر انجام دادند.

  انجام آزمایش های درس علوم تجربی دبستان

  نحوه کاشت لوبیا برای مدرسه (جوانه زدن گیاه)

  وسایل مورد نیاز: چند عدد دانه لوبیا، دستمال، گلدان کوچک، خاک گلدانی

  منبع مطلب : sarayedanesh.sch.ir

  مدیر محترم سایت sarayedanesh.sch.ir لطفا اعلامیه سیاه بالای سایت را مطالعه کنید.

  مراحل کاشت لوبیا برای مدرسه

  یکی از درسهای عملی از کتاب کار علوم که دانش آموزان ابتدایی بایستی با آن آشنایی پیدا کنند شیوه کاشت گیاهان، مراحل رشد و نیازهای غذایی گیاه برای رشد و نمو است. دانه لوبیا یکی از گیاهانی است که به سادگی در گلدان رشد می کند. این گیاه به صورت بالارونده رشد میکند و رشد و عملکرد خوبی در گلدان دارد و دارای گل های سفید کوچکی می باشد، همچنین این گیاه رشد سریعی دارد و بعد از هفت تا سیزده هفته پس از کاشت می توان آن را برداشت کرد. بنابراین انتخاب آن برای آموزش مراحل رشد و شیوه کاشت و نگهداری از گیاه برای دانش آموزان بسیار مناسب است.

  همچنین دانش آموزان میتوانند نحوه رشد و ریشه زدن لوبیا، نحوه آبیاری، مدت زمان ریشه زدن و رشد آن تا موقع رسیدن به ساقه، برگ و ...را برای خود در دفتری ثبت کنند و به مدرسه بیاورند و برای همکلاسیهای خود توضیح دهند.

  در این مطلب مراحل کاشت لوبیا برای مدرسه و آموزههایی که دانش آموزان بایستی از روند رشد این گیاه فرا بگیرند را گردآوری نمودهایم.


  وسایل مورد نیاز: چند عدد دانه لوبیا، دستمال، گلدان کوچک، خاک گلدانی


  	مراحل کاشت لوبیا برای مدرسه | وب

  نور: گلدانی که لوبیا در آن کاشته می شود را در یک مکان روشن قرار دهید ولی در آفتاب کامل و در برابر نور مستقیم خورشید نباشد.

  آب: نباید اجازه دهید جوانه لوبیا شما خشک شود و زمانی که گیاه لوبیا شروع به گل دادن می کند به آن آب بیشتری دهید تا خشک نشود. مواظب باشید خاک کاملا خیس و پر آب نشود و فقط خاک را مرطوب کنید. در صورت امکان بهتر است آبیاری را هنگام صبح انجام دهید. در هنگام دادن آب مراقب باشید برگ های لوبیا خیس نشود.

  دما: دمای معمول خانه ها 18 تا 24 درجه سانتیگراد برای رشد گیاه لوبیا مناسب است. از قرار دادن گلدان در محل سرد (کنار پنجرهها) و یا در کنار شوفاژ و بخاری بپرهیزید.

  خاک: لوبیا برای رشد به خاک حاصلخیز نیاز دارد. مخلوط خاکبرگ و خاک باغچه انتخاب مناسبی است.


  توضیحات

  دانه قسمت بسیار کوچک و مهم گیاه است و یک گیاه جدید از دانه به وجود می آید.

  دانههای گیاهان پوشش سفتو محکمی دارد که از آنها در برابر شرایط محیطی محافظت می کند.

  هر گیاه دانه مخصوص به خود را تولید می کند.

  دانه ها به روشهای مختلف از گیاهان جدا میشوند تا برای رشد کردن محل مناسبی راپیدا کنند.

  یک گیاه تازه از مواد غذایی درون دانه تغذیه می کند. سپس هنگامیکه برگها رشد کردند و مواد غذایی گیاه را تامین نمودند، دانه خشک و پژمرده می شود و گیاه از آب، خاک و نور خورشید برای ساخت مواد غذایی مورد نیاز خود استفاده میکند.

  شکل و اندازه دانه های گیاهان مختلف با یکدیگر تفاوت دارد، بعضی از دانه ها کروی هستند و بعضی به شکل تخم مرغ ، گروهی دیگر از آنها سه گوشهاند . بعضی دیگر باریک و درازند و برخی به شکل و اندازه یک عدس هستند . حتی رنگ دانه ها نیز تفاوت زیادی با هم دارند . هر گیاهی دانه خاص خود را تولید می کند. کافی است دانش آموز را با حبوباتی که در خانه دارید آشنا کنید.

  اول: پوسته خارجیاست که وظیفه اش حفاظت از دانه است و معمولا سخت و محکم می باشد

  دوم: قسمت ذخیره ای که خود دانه است ، یعنی همان قسمتی که مورد استفاده غذایی ما قرار می گیرد ، آنچه به عنوان فندق ، پسته و نخودچی می خوریم ، همان قسمت ذخیره ای دانه است

  سوم: گیاهک است که به آن جنین گیاه هم گفته می شود یعنی قسمت بارور دانه است و همین قسمت است که پس از کاشتن گیاه رشد می کند و گیاه جدیدی را به وجود می آورد . این قسمت کوچک است و چون داخل پوسته است دیده نمی شود .

  منبع مطلب : vista.ir

  مدیر محترم سایت vista.ir لطفا اعلامیه سیاه بالای سایت را مطالعه کنید.

  جواب کاربران در نظرات پایین سایت

  مهدی : نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  سارینا حسینی : خیلی خیلی خوشم اومد

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  ناشناس 9 روز قبل
  -1

  لوبیاهااگه ازقبل خیس بخورن بعد داخل دستمال ریشه بزنند بعدکاشته بشن داخل گلدان بهتررشدمیکند

  😀😀🪴🪴🪴🌿☘ 9 ماه قبل
  2

  خیلی قشنگ بود

  -1
  😀😀🪴🪴🪴🌿☘ 9 ماه قبل

  🌴🌴🌴🌲🌳

  ناشناس 9 ماه قبل
  3

  خوب بود

  ذا 10 ماه قبل
  2

  اغباا

  ناشناس 12 ماه قبل
  0

  کاش گزارش کاشت لوبیا و مقدار آب مصرف شده رو میذاشتین

  یعنی چی 12 ماه قبل
  3

  😐

  ناشناس 2 سال قبل
  3

  برای کاشت و رشد دانه چه شرایطی لازم است

  سارینا حسینی 2 سال قبل
  5

  خیلی خیلی خوشم اومد

  برای ارسال نظر کلیک کنید