توجه : تمامی مطالب این سایت از سایت های دیگر جمع آوری شده است. در صورت مشاهده مطالب مغایر قوانین جمهوری اسلامی ایران یا عدم رضایت مدیر سایت مطالب کپی شده توسط ایدی موجود در بخش تماس با ما بالای سایت یا ساماندهی به ما اطلاع داده تا مطلب و سایت شما کاملا از لیست و سایت حذف شود. به امید ظهور مهدی (ع).

  گفت و گو کنید صفحه ۵۲ علوم هفتم

  1 بازدید

  گفت و گو کنید صفحه ۵۲ علوم هفتم را از سایت اسک 98 دریافت کنید.

  جواب گفت و گو کنیدهای علوم هفتم به صورت کامل تنها در نیم ساعت!

  جواب گفت و گو کنیدهای علوم هفتم به صورت کامل تنها در نیم ساعت!

  این مطلب در مورد تمام جواب گفت و گو کنیدهای علوم هفتم صحبت کرده است و شما در حال خواندن کاملترین مطلب در این مورد هستید. بنابراین بهتر است ۱۵ دقیقه این مطلب را با دقت بخوانید تا اینکه ساعت‌ها دنبال مطلب جامع در این زمینه باشید.

  جواب گفت و گو کنیدهای فصل اول از علوم هفتم

  جواب گفت و گو کنیدهای علوم هفتم

  گفت و گو کنید صفحه ۴:

  جواب گفت و گو کنیدهای علوم هفتم فصل دوم

  جواب گفت و گو کنیدهای علوم هفتم

  گفت و گو کنید صفحه ۱۱: با توجه به آموزه‌های دینی و برداشت از قرآن و سخنان و احادیث ائمه و پیامبر

  آموزش فصل ۱۵ علوم هفتم را با کلیک بر روی آن، فرا گیرید.

  گفت و گو کنیدهای فصل ۳ علوم هفتم

  جواب گفت و گو کنیدهای علوم هفتم

  گفت و گو کنید صفحه ۲۳: اگر به یک اندازه گاز، مایع، جامد فلزی و جامد غیر فلزی را به یک اندازه گرم کنیم، میزان افزایش حجم متفاوت خواهد بود. هرچه فاصله بین مولکول‌ها بیشتر باشد و مولکول‌ها دارای آزادی بیشتری باشند، در اثر گرم شدن حجم آنها بیشتر می‌شود. بنابراین در اثر گرم شدن، افزایش حجم گازها بیشتر از افزایش حجم مایعات و افزایش حجم مایعات بیشتر از افزایش حجم مواد جامد است. در مقایسه میان جامدات، حجم فلزات (که در شبکه‌ای از اتم‌های مرتب قرار گرفته‌اند) به راحتی از جامدهای غیر فلزی افزایش می‌یابد. از آنجا که اتم‌های غیر فلزات درون ساختار مولکولی هستند، پیوندهایی بین مولکول‌های آنها وجود دارد که افزایش حجم را دشوار می‌کند.

  فصل ۴ علوم هفتم و جواب گفت و گو کنیدهایش

  جواب گفت و گو کنیدهای علوم هفتم

  گفت و گو کنید صفحه ۳۱: چون فولاد یک فلز است و در طولانی مدت زنگ می‌زند که استحکام آن را کاهش می‌دهد.

  گفت و گو کنیدهای فصل ۵ همراه با پاسخ

  جواب گفت و گو کنیدهای علوم هفتم

  گفت و گو کنید صفحه ۴۳: در صنعت شیشه و بلور یک لوله توخالی وجود دارد که شیشه خمیر مانند را با آن حرکت می‌دهند و در آن می‌دمند تا به شکل مورد نظر خود درآورند.

  جواب گفت و گو کنیدهای علوم هفتم

  گفت و گو کنید صفحه ۴۵: الف) مصرف دوباره / ب) کاهش مصرف / پ) بازیافت

  فصل ۶ و جواب گفت و گو کنیدهایش

  جواب گفت و گو کنیدهای علوم هفتم

  گفت و گو کنید صفحه ۴۷: چون بارش بر اساس موقعیت جغرافیایی است که در ایران نیز موقعیت جغرافیایی شهرها، نزدیکی به دریا، نقاط کوهستانی و نقاط بیابانی در مقدار بارش و آب و هوا با یکدیگر فرق دارند.

  جواب گفت و گو کنیدهای علوم هفتم

  گفت و گو کنید صفحه ۵۲: نشت نفت از نفتکش‌ها، فاضلاب‌های خانگی و صنعتی، مواد مورد استفاده در کشاورزی مثل سم و کود و موارد بسیار دیگر

  جواب گفت و گو کنیدهای علوم هفتم فصل ۷

  جواب گفت و گو کنیدهای علوم هفتم

  گفت و گو کنید صفحه ۵۹: کاهش پوشش گیاهی و جانوری محیط و آسیب به اکوسیستم منطقه، کم شدن حاصلخیزی خاک و کاهش منابع آب آشامیدنی

  جواب گفت و گو کنیدهای علوم هفتم

  گفت و گو کنید صفحه ۶۱: انرژی خورشیدی، انرژی بادی و انرژی گرانشی

  جواب خود را بیازماییدهای علوم هفتم را با کیک بر روی آن مشاهده کنید.

  گفت و گو کنیدهای فصل ۱۱ علوم هفتم

  جواب گفت و گو کنیدهای علوم هفتم

  گفت و گو کنید صفحه ۹۵: سلول‌های عصبی به صورت نازک و دراز هستند و کار هدایت و انتقال پیام عصبی را آسان می‌کنند. اما سلول‌های ماهیچه‌ای دوکی شکل و ضخیم هستند و قابلیت انقباض دارند.

  پاسخ گفت و گو کنیدهای فصل ۱۳ علوم هفتم

  جواب گفت و گو کنیدهای علوم هفتم

  گفت و گو کنید صفحه ۱۱۶: الف) بافت ماهیچه و استخوان بیشتر از ۲/۳ وزن بدن انسان را تشکیل می‌دهند. / ب) عامل اصلی اضافه وزن چربی است که با فعالیت ورزشی و احتیاط در غذا قابل کنترل می‌باشد.

  اگر می‌خواهید ۲۰% از محتوای آموزشی دروس پایه خود را در اختیار داشته باشید فقط کافیست فرم زیر را با اطلاعات خود پر کنید تا ما این پکیج را فقط با هزینه پست برای شما ارسال کنیم.

  حرف-آخر-هفتم

  برای اینکه نقاط ضعف خود را به نقاط قوت تبدیل کنید باید از محصولات درجه یک استفاده کنید تا وجه تمایز شما با دیگران باشد. اگر برای تمام دروس خود این اتفاق خوب را می‌خواهید بهترین کار مراجعه به صفحه حرف آخر هفتم است. برای اطلاع از قیمت دیگر محصولات به قسمت لیست قیمت محصولات حرف آخر مراجعه کنید.

  گفت و گو کنیدهای علوم هفتم فصل ۱۴

  جواب گفت و گو کنیدهای علوم هفتم

  گفت و گو کنید صفحه ۱۱۸: دستگاه گردش مواد باید یک مخزن داشته باشد که هم بتواند مایع گردش کننده را در خود جا دهد و هم بتواند آن را پمپاژ کند. خود این مایع باید سلول‌های ریزی داشته باشد و توانایی ترکیب زیاد با اکسیژن و کربن دی اکسید داشته باشد. لوله‌های زیادی در اندازه‌های مختلف نیز نیاز است تا این مایع درون آن‌ها بچرخد و به تمام نقاط بدن برسد.

  برای مشاهده و خرید محصولات موسسه ما به صفحه فروشگاه حرف آخر بروید.

  جواب گفت و گو کنیدهای علوم هفتم فصل ۱۵

  جواب گفت و گو کنیدهای علوم هفتم

  گفت و گو کنید صفحه ۱۲۵: الف) هوای ورودی مرطوب می‌شود، گرد و غبارش گرفته می‌شود، گرم‌تر می‌شود. / ب) در تنفس از طریق دهان موارد بالا اتفاق نمی‌افتد.

  جواب گفت و گو کنیدهای علوم هفتم

  گفت و گو کنید صفحه ۱۲۷: اکسیژن از هوای موجود در کیسه‌های هوایی توسط خون گرفته می‌شود و به سلول‌های مختلف بدن منتقل می‌شود. و کربن دی اکسیدی که از سلول‌های بافت‌های مختلف گرفته شده به قلب و کیسه‌های هوایی داده می‌شوند.

  جواب گفت و گو کنیدهای علوم هفتم

  گفت و گو کنید صفحه ۱۲۹: اگر در طولانی مدت دفع صورت نگیرد احتمال رسوب املاح در دیواره مثانه و ایجاد اختلال و سنگ بالا می‌رود.

  برای این که همین علوم پایه هفتم را خوب یاد بگیرید و پایه کنکور خود را از همین حالا تقویت کنید باید از یک محصول خوب که توسط اساتید برتر کشور تدریس شده است استفاده کنید. بهترین محصولی که شما را به خواسته خودتان برساند علوم هفتم حرف آخر است چون ساعت‌ها ویدیو آموزشی توسط بهترین مدرسان کشور در آن گنجانده شده است تا خیال شما را از بابت علوم هفتم راحت کنند.

  همه آدم‌ها در مسیر کنکور تازه وارد هستند و هر مسیر جدید نیاز به راهنمایی دارد. راهنما مسیر کنکور مشاور تحصیلی است تا استعدادهای شما را پیدا کند و یه حل مشکلات درسی شما بپردازد. به همین منظور با پر کردن فرم زیر می‌توانید از جلسات مشاوره رایگان با مشاوران ارشد حرف آخر بهره بگیرید.

  لطفا نظرات خود را در زیر همین مطلب برای ما بنویسید.

  منبع مطلب : harfeakharpub.com

  مدیر محترم سایت harfeakharpub.com لطفا اعلامیه سیاه بالای سایت را مطالعه کنید.

  سوالات فصل 6 علوم هفتم با جواب

  سوالات فصل 6 علوم هفتم با جواب

  سوالات فصل ششم 6 علوم هفتم با جواب و پاسخ کامل شامل جواب فعالیت، گفت و گو کنید، اطلاعات جمع آوری کنید، آزمایش کنید، خود را بیازمایید، صفحه ی ۴۷، ۴۸، ۴۹، ۵۰، ۵۱، ۵۲ و ۵۳ علوم هفتم فصل ۶ (سفر آب روی زمین) در این نوشتار از ساینس هاب تقدیم شما خواهد شد.

  سوالات فصل ششم علوم هفتم با پاسخ

  صفحه ۴۷ علوم هفتم

  در گروه خود درباره ی اینکه چرا مقدار بارندگی در شهرهای کشورمان با هم فرق دارد گفت و گو کنید.

  عوامل مختلقی بر مقدار بارندگی تاثیرگذار هستند مانند: عرض جغرافیایی، ارتفاع از سطح دریا و فاصله از دریا. با نوجه با اینکه عوامل مذکور در شهرهای مختلف کشورمان با هم متفاوت است بنابراین مقدار بارندگی هم در آنها قرق دارد.

  وسایل و مواد: بشر 2 عدد، مقداری نایلون، کش و یخ

  روش آزمایش

  در لیوان دارای آب، باران تشکیل می‌شود، زیرا رطوبت موجود در هوای لیوان در اثر میعان به قطرات آب باران تبدیل می‌شود.

  در لیوان خالی ابر و باران تشکیل می‌شود زیرا بخار آب موجود در هوای محبوس در ظرف، در مجاورت پوشش نایلونی که قطعات یخ روی آن قرار دارد، به مایع تبدیل می‌شوند، اما این قطرات آن قدر کوچک هستند که به پایین نمی‌افتند (چون تعداد ذرات بخار موجود در ظرف خالی بسیار کمتر از ظرف حاوی آب گرم است)، تعداد کمی از ذرات مایع که فاصله‌ی کمی از هم دارند، به یکدیگر می‌پیوندند و باران تشکیل می‌دهند. بقیه‌ی ذرات مایع هم در فضای بالای ظرف معلق مانده و ابر تشکیل می‌دهند.

  💛 ساینس هاب 💛

  صفحه ۴۸ علوم هفتم

  در یک روز بارانی با استفاده از یک ظرف و خط‌ کش میزان بارندگی را در محل زندگی خود اندازه‌گیری کنید. اگر این آزمایش را با چند ظرف مختلف انجام دهید، چه نتیجه‌ای می‌گیرید؟ راهنمایی: در صورت عدم بارندگی از آب پاش استفاده کنید.

  در ظروف مختلف، برای ارتفاع، اعداد متفاوتی به دست می‌آید زیرا شکل ظرف و اندازه‌ی قاعده‌ی آن ظرف در ارتفاع آب تأثیرگذار است. پس نتیجه می‌گیریم که برای اندازه‌گیری میزان بارندگی، باید از ظروف استاندارد استفاده کنیم.

  تولید باران با استفاده از هر عمل مصنوعی که با تحریک و تغییر در فرآیندهای درونی ابر همراه باشد، باروری ابر نامیده می‌شود. هدف از باروری ابرها، افزایش میزان بارندگی است. برای ایجاد باران مصنوعی، باید عوامل ابر، رطوبت، دما و سایر شرایط جوی فراهم باشند. باروری ابرها معمولاً با اضافه کردن موادی خاص (که عامل باروری نام دارند) انجام می‌شود. مهم‌ترین ماده در عملیات باروری ابرها، یدید نقره است.

  امروزه از روش‌های گوناگونی برای تولید باران از طریق تقویت و تغلیظ بخار آب در اتمسفر استفاده می‌شود. برای باروری ابرها از دو روش هوایی و زمینی استفاده می‌شود.

  روش هوایی که بیشتر مناسب فصل تابستان است و در آن مواد لازم را با استفاده از هواپیما به ابر تزریق می‌کنند، خود به سه شکل انجام می‌شود:

  روش زمینی هم بیشتر مناسب فصل زمستان و مناطق کوهستانی است. هوای مرطوب، موقع صعود از کوه‌ها سرد شده و ابر تشکیل می‌شود. اگر این روند به صورت طبیعی شکل بگیرد خیلی از این ابرها توانایی تولید باران را پیدا نمی‌کنند. بارور سازی این نوع ابرها با استفاده از رهاسازی هسته‌های یدید نقره توسط ژنراتورهای زمینی انجام می‌شود.

  وسایل و مواد: ظرف شیشه‌ای، مقداری ماسه و رس

  روش آزمایش

  از آنجاییکه ذرات خاک رس ریز هستند و ذرات ماسه درشت هستند بنابراین آب از لا به لای ذرات ماسه راحت‌تر عبور می‌کند ولی وقتی به ذرات خاک رس می‌رسد به سختی عبور می‌کند و یا برای پیدا کردن راهی برای نفوذ به درون خاک، تغییر مسیر می‌دهد. به همین دلیل مسیر حرکت آب در خاک، پر پیچ و خم و دارای انشعابات فراوانی است.

  💛 Sci-HuB.iR 💛

  صفحه ۴۹ علوم هفتم

  در بخشی از حیاط مدرسه که شیب دار است به وسیله ی آب پاش، پارچ یا … مقداری آب در چند نقطه ی نزدیک به هم در سطح زمین بریزید؛ سپس مسیر حرکت آب را رسم کنید. رسم خود را با شکل زیر مقایسه کنید.

  آب از نقاط مختلف به صورت شاخه‌های باریک جریان پیدا می‌کند و کمی پایین‌تر این نقاط بر اثر شیب، به ندریج در یک نقطه به هم می‌پیوندند و پُر آب‌تر می‌شوند. چیزی شبیهِ حوضه آبریز.

  جواب این سوال به شهر محل زندگی شما بستگی دارد. به طورکلی تقسم‌بندی حوضه‌های آبزیز اصلی ایران به شکل زیر است:

  هرچند حوضه‌های آبریز با درجات مختلفی تقسیم‌بندی‌ شده‌اند اما در یک دسته‌بندی، ایران به دوازده حوضه آبریز بزرگ تقسیم می‌شود:

  اما برای پاسخ به سوال صفحه 49 علوم هقتم به طور خاص چند نمونه برای شهرهای مختلف مثال میزنم.

  اگر ساکن تهران هستید:

  استان تهران تحت پوشش بخش‌هایی از چهار حوضه‌ی: سفیدرود، ساحلی خزر، دریاچه نمک و کویر مرکزی قرار می‌گیرد.

  اگر ساکن اصفهان هستید:

  حوضه‌ی آبریز باتلاق گاوخونی (که خود جزئی از حوضه‌ی آبریز اصفهان و سیرجان و بخشی از حوضه‌ی آبریز فلات مرکزی می‌باشد)

  اگر ساکن قم هستید:

  استان قم تماماً در زیرحوضه‌ی دریاچه نمک قم، از حوضه‌ی آبریز فلات مرکزی ایران قرار دارد.

  اگر ساکن تبریز یا سایر شهرهای استان آذربایجان شرقی هستید:

  حوضه‌های آبریز ارس، سفیدرود ـ قزل‌اوزن و دریاچه ارومیه، پهنه‌ی استان آذربایجان شرقی را پوشش می‌دهند.

  ❤ Sci-HuB.iR ❤

  صفحه ۵۰ علوم هفتم

  عوامل موثر بر شکل مسیر رود

  شکل مسیر رود به عوامل زیادی بستگی دارد اما این سه عامل بیشترین تاثیر را دارند:

  ❤ ساینس هاب ❤

  صفحه ۵۱ علوم هفتم

  به نظر من فاضلاب، زباله‌های دریایی، پساب و زباله‌های صنعتی، زباله‌های رادیو اکتیو، آلودگی‌های نفتی و… از مهمترین منابع آلودگی رودخانه‌ها هستند. 

  آلودگی رودخانه ها باعث تخریب محیط زیست می‌شود. رشد بیش از حد جانداران آبزی و جلبک‌ها باعث مسدود شدن مسیرهای دریایی و مصرف تمام اکسیژن محلول موجود در آب می‌شود و در نتیجه زندگی سایر موجودات دریایی مثل ماهی ها به خطر می‌افتد.

  ❤ Sci-HuB.iR ❤

  صفحه ۵۲ علوم هفتم

  جدول زیر را تکمیل کنید.

  ❤ ساینس هاب ❤

  منابع آلوده کننده‌ی دریاها و دریاچه‌ها شامل آلاینده‌های شیمیایی، بیولوژیکی و مواد فیزیکی می‌شوند که از لحاظ نوع آلاینده به هشت دسته‌ی مختلف تقسیم می‌شوند:

  صفحه ۵۳ علوم هفتم

  نیروی گرانش ماه در شب‌های مهتابی که مد در خلیج فارس اتفاق می‌افتاد باعث پس رفتنِ آب رودخانه‌ی اروند به سمت خلیج فارس می‌شد و در نتیجه عمق رودخانه کاهش چشمگیری پیدا می‌کرد و رزمندگان می‌توانستند از عرض رودخانه‌ی اروند عبور کنند.

  جواب فعالیت های فصل ششم 6 علوم هفتم (سفر آب روی زمین) در این مطلب تقدیم شما شد که امیدوارم مورد متوجه شما قرار گرفته باشد و باز هم به ساینس هاب سر بزنید.

  منبع مطلب : sci-hub.ir

  مدیر محترم سایت sci-hub.ir لطفا اعلامیه سیاه بالای سایت را مطالعه کنید.

  جواب سوالات فصل 5و6 علوم هفتم

  الف) جرم در واژه kg 150 - جرم پنجره - جرم تیر آهن مصرف شده - جرم کابینت - جرم چارچوب در

  ب) جرم لوله ها - جرم شیر آلات - این اعداد به متراژ خانه بستگی دارد.

  اگر جرم کل را حدود3000 کیلوگرم آهن در نظر بگیریم.6 تن سنگ اهن لازم است


  فکر کنید(صفحه 51)

  خیر،فلز آهن به صورت خالص فلزی نرم- و به راحتی زنگ می زند وخورده میشود.باید با کربن و کروم

  و نیکل و... به صورت آلیاژ استفاده شود.تا بصورت استیل زنگ نزن در آید

  جدول(صفحه 51)

  آهن:فراوان و استحکام دارد- کروم ونیکل(زنگ نزدن آهن - نقره برای روکش)

  چوب یا پلاستیک ( برای عایق کردن - چسب برای اتصال قطعات مختلف)

  آزمایش کنید(صفحه 52)

  سیمان+ماسه+آب=بتن - وجود سیمان باعث استحکام بتن میشود.

  وجود آب کم یا آب اضافی - بر استحکام سیمان  تاثیر می گذارد سیمانطی 6 ماه کاملا سفت و محکم میشود وجود فولادتوری باعث استحکام بیشتر بتن میشود.

  آزمایش کنید(صفحه 54)

  محلول کلسیم اکسید در آب - کلسیم هیدروکسید تولید کرده خاصیت بازی داشته و PH حدود 8 را نشان میدهد.

  http://www.uplooder.net/img/image/72/c53aadf5c15e3ce5d5a1ffd0df372f66/Untitled.jpg

  صفحه55

  ساخت شیشه معمولی: شن+ماسه 65% sio2 + سیزده درصد سدیم کربنات + 12% سنگ

  آهک +10% با اضافه کردن اکسید های مختلف بور- سرب - نیکل - منگنز میتوان شیشه های

  مختلف ساخت(کریستال - فیبر نوری - عدسی ها - شیشه سرامیکی)

  ذوب شیشه خمیری بوده در همین زمان آنرا به شکل های مختلف در می آورند.


  صفحه 55

  سفال گل رس + کمی آهک= در کوره خشک شود - لعاب از جنس شیشه نرم شده است.

  جوابیه آخر فصلها بطور جداگانه آورده شده

  گفت و گو کنید (صفحه 60)

  مقدار بارندگی به عرض جغرافیایی - دوری یا نزدیکی به دریا - ارتفاع - وجود رشته کوه البرز و زاگرس

  - به توده های هوایی بستگی دارد.

  آزمایش کنید(صفحه 60)

  برای تشکیل باران نیاز به بخار آب - سردی منطقه - و سطح جامدی که بخارات روی آن قرار بگیرند.

  فعالیت(صفحه 61)

  ظرف استاندارد بررسی میزان بارندگی ظرف 1x1 متر میباشد- مقدار جمع شده در استوانه مدرج

  ریخته وخوانده میشود و یا توسط خط کش مقدار خوانده شود.

  جمع آوری اطلاعات

  تشکیل ابر و باران مصنوعی - از یونیره کردن هوای منطقه در ارتفاع 10 - 15 کیلومتری با

  استفاده از یُد و نقره - یخ خشک - مواد نمکی - نیتروژن مایع - یروپان

  آزمایش کنید ( صفحه 61)

  بررسی مقدار آب جاری - نفوذ پذیری آب در خاک

  جمع آوری اطلاعات

  مقدار آب رودخانه در یک حوضه آبریز به میزان بارندگگی - شیب زمین - شدت بارش و

  سرعت نفوذ پذیری خاک - حوضه آبریز جنگل گلستان به سمت سد- حوضه مادرسو از گرگان-

  حوضه آبریز دشت شیخ - حوضه آبریز قیز قلعه

  صفحه63- از سمت چپ به راست

  انرژی الکتریکی ---- انرژی جنبشی توربین ---- انرژی جنبشی آب ---- انرژی پتانسیل گرانشی

  فکر کنید(صفحه63)

  الف- ذرات دانه درشت (تخته سنگ،ریگ)

  ب- شن، ماسه،رس

  گفت و گو کنید (صفحه 64)

  1- شیب زمین 2- مقدار آب 3- سطح مقطع آب  4- میزبارندگی-ذوب برف-نفوذ پذیری

  جای خالی جدول (صفحه 65)

  به ترتیب1- دریای خزر   2- استان آذربایجان غربی وشرقی  3- سبلان    4-همدان

  خود را بیازمایید ( صفحه 65 )

  مقدار حجم آب را در یک زمان معین آبدمیویند.

  سرعت x سطح مقطع = آبدهی

  30= 2.(10x1/5) مترمکعب بر ثانیه

  آلودگی ( صفحه 64)

  فاضلاب شهری - کود و سم کشاورزی - فاضلاب صنعتی - فاضلاب کشتی - نشت نفت از سکوی

  و کشتی ها

  آزمایش (صفحه 66)

  با گرم شدن آب -جرم آب ثابت و حجم آن قسمت زیاد شده،چگالی آب کم شده به سمت بالا حرکت

  کرده و باعث جریان آب در ظرف میشود . تا زمانی اختلاف دما باشد جریان وجود دارد.

  پدیده ی جزر و مد منظم است و در زمان های معین انجام میشود بنابراین در هنگام مد که سطح

  آب بالا می آید،رزمندگان با استفاده از قایق از عرض اروند میگذشتند.

  نوشته شده توسط سرکار خانم پروانه محمدی(دبیر علوم مدرسه نمونه رحمتی)

  منبع مطلب : oloom-nr-g.blogfa.com

  مدیر محترم سایت oloom-nr-g.blogfa.com لطفا اعلامیه سیاه بالای سایت را مطالعه کنید.

  جواب کاربران در نظرات پایین سایت

  مهدی : نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  رستا 8 روز قبل
  -1

  من. جدول زیر راکامل کنید من همینو موندم علوم

  0
  رستا 8 روز قبل

  من جدول زیر راکامل کنید موندم

  مهدی 12 ماه قبل
  1

  نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  برای ارسال نظر کلیک کنید